Kája Mařík
Uvod

Uvod

Aktuálně:

 • Pozvánka
  Kolpingova rodina Veverská Bítýška, Lažánky a Chudčické zvonky vás zvou na promítání amatérského filmu Mauí chuapec z Radošovec
  11. 11. 2018 v 16.30 ve Farním centru ve Veverské Bítýšce
  25. 11. 2018 v 16.30 v Kulturním domě v Chudčicích
  Film je inspirován příběhy Káji Maříka


 • Pozvánka
  Kdy: neděle 18. února 2018 od 17 do 19 hodin.
  Kde: Duchovní centrum P. M. Středy a bl. M. Restituty, Nezvalova 13, Brno-Lesná (konečná tramvaje č. 9 Čertova rokle). 
  V hlavní roli Kája Mařík. Farnost Brno-Lesná a redakce webu www.kajamarik.cz vás zvou na další promítání příběhů Káji Maříka.
  Tentokrát budeme promítat z 2. DVD a můžete se těšit na Kájovo setkání s panem Loupežníkem z Brdských (nebo vlastně Radošovských) lesů a na mnoho dalšího.
  Amatérský seriál, který pod jménem
  Mauí chuapec z Radošovec zrealizovali nadšenci ze skupiny Rodzina Veseuá (společenství dětí a mládeže ze slovenských Radošovec), přenáší poprvé za 90 let od jejich vzniku příběhy Káji a Zdeni na filmové plátno. Káju si radošovští přestěhovali na Slovensko. Díky tomu se můžete seznámit také s osobitým záhorským jazykem a s místním prostředím a kroji.

Pěkně vítám...Pěkně vítám, to jsou k nám hosti. Tak se u nás posaďte, ať nám nevynesete spaní!

Vítejte na stránce o fenoménu Kája Mařík. Postupně zde shromažďujeme informace o románu Školák Kája Mařík, jeho pokračováních a různé zajímavosti ze světa Káji Maříka.

Co najdete na tomto webu?

Například stránku  Kvízy, kde si můžete ověřit a osvěžit svoje maříkologické znalosti podle otázek, které připravila Goldie.

Dále sekci Vědecko-publicistické okénko, kde shromažďujeme zajímavé texty o fenoménu Kája Mařík.

Na stránkách Události, Román a Zajímavosti najdete nejrůznější maříkologické údaje a perličky.

V sekci Ke stažení jsou (díky práci dobrovolníků-maříkologů) k dispozici všechny díly základní řady románu Školák Kája Mařík v elektronické podobě. Všechny knihy jsou naskenované z předválečných vydání. Z osmi knih o Kájovi, které vyšly mimo základní řadu, máme k dispozici Kájovy děti a Pumeranče Káji Maříka.

Zvláštní oddělení webu je věnováno filmovému projektu Mauí chuapec z Radošovec (2014/2015/2016), což je filmově-seriálová verze Káji, kterou natočili nadšenci z Rodziny Veseuej (společenství dětí a mládeže při římskokatolickém farním úřadu ve slovenských Radošovcích).

Pokud se chcete setkat s dalšími čtenáři, navštivte naši stránku na Facebooku, Knihu návštěv nebo diskusní klub Kája Mařík na serveru Lopuch.