Kája Mařík
Uvod > Události > 2014 Jubileum – pozvánky

2014 Jubileum – pozvánky

V sobotu 26. 7. 2014 se můžete v Mníšku zúčastnit hned dvou akcí pořádaných k 80. výročí úmrtí Marie Wagnerové-Černé alias Felixe Háje.

Zvukovou pohlednici Jany Beránkové ve které spolu s maříkoložkou Jitkou Radkovičovou pozvala posluchače na akce do Mníšku si můžete poslechnout v archivu Proglasu.

(Pokud by odkaz nefungoval, tak na webu proglas.cz kliknout na AUDIOARCHIV, datum nastavit: 18.7.2014, cyklus nastavit: Zvuková pohlednice Jany Beránkové)

1) ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY FELIXE HÁJE V 11.30 BUDOVA MěÚ

Neoficiální spolek milovníků Káji Maříka, tzv. maříkologů, pořádá odhalení pamětní desky Marie Wagnerové-Černé alias Felixe Háje a s ním spojený MaříCon 2014.

Odhalení pamětní desky se odehraje v sobotu 26. 7. 2014 v 11.30 hod. (tj. téměř na den 80. výročí úmrtí, MWČ zemřela 25. 7. 1934). Deska bude umístěna na budově Městského úřadu v Mníšku pod Brdy, Dobříšská 56 (bývalá škola), kde MWČ roky bydlela.

Děkujeme zastupitelstvu města Mníšek pod Brdy, které na svém červnovém zasedání umístění pamětní desky na objekt MěÚ povolilo.


Městský úřad Mníšek pod Brdy. Foto Lucie Prudíková 2007.

Městský úřad je situován hned vedle centrálního náměstí F. X. Svobody, v blízkosti leží také kostel sv. Václava, fara, zámek a autobusová zastávka „Mníšek p. Brdy, náměstí“. Z Prahy (Smíchovské nádraží) jedou autobusy jednou za půl hodiny, cesta autobusem trvá asi půl hodiny.

2) ODPOLEDNE S KÁJOU MAŘÍKEM OD 15 HOD. NA SKALCE

Pořádá MěÚ Mníšek pod Brdy & Barokní areál Skalka.

V rámci Mníšeckého kulturního léta zavzpomínáme na autorku Káji Maříka, Marii Wagnerovou-Černou. Vzpomínka v podobě čtení z knih o Kájovi Maříkovi proběhne 26. 7. 2014 od 15 hodin v Barokním areálu Skalka nad Mníškem pod Brdy.

Akce je určena všem dětem, dospělým i pamětníkům, celým rodinám. Najděte si svou oblíbenou pasáž a můžete nám ji pak na Skalce přečíst. Když bude hezky, budeme sedět a číst v trávě a pokud by pršelo, přemístíme se do kláštera. Těšíme se na vás!

Tereza Středová, správkyně Barokního areálu Skalka


Zdroj: Zpravodaj městečka pod Skalkou, červenec 2014

Barokní areál Skalka areál se nachází 1,5 km severně od centra Mníšku (výškový rozdíl mezi městečkem a Skalkou je skoro 150 m, takže se po obědě trochu zapotíte).


Barokní areál Skalka foceno z aleje V Lipkách. Foto: Lucie Prudíková 2007.