Kája v televizi

Každý, kdo se o Káju trochu víc zajímá, asi dříve nebo později začne přemýšlet, jak by Kája vypadal na filmovém plátně. Pravda je, že by se román těžko vešel do celovečerního filmu - svým rozsahem by se spíš hodil jako předloha televizního seriálu. Předrevoluční doba dílu nepřála, přesto se Kája Mařík určitým způsobem do televize dostal. V roce 1985 byl natočen devítidílný seriál My holky z Městečka, který popisuje příhody tří děvčat, členek moravské cimbálové kapely. Jednu ze tří hlavních dětských rolí si zahrála dnes známá folková zpěvačka Eva Henychová. I méně zkušeného maříkozpytce při sledování seriálu občas trkne nějaká věta nebo scéna. Jde minimálně o tři následující:

Zdá se, že buď scénáristka Jarmila Turnovská nebo scénaristka a režisérka Vlasta Janečková měla ke Kájovi vztah. Seriál často vysílá Česká televize, naposledy na podzim roku 2005.

Kája Mařík má od roku 2014 také vlastní filmově-seriálovou podobu. O jeho zfilmování se postaralo společenství mládeže Rodzina Veseuá ze slovenských Radošovec.

Vše o projektu Mauí chuapec z Radošovec se dozvíte ve zvláštní sekci našeho webu.