Kája Mařík
Uvod > Mauí chuapec z Radošovec > Mauí chuapec z Radošovec nebo Kája Mařík?

Mauí chuapec z Radošovec nebo Kája Mařík?

5. 10. 2014 – Ve slovenské obci Radošovce vzniká už přes dva roky amatérský film inspirovaný Kájou Maříkem a to pod názvem Mauí chuapec z Radošovec. Film bude mít premiéru v neděli 9. listopadu 2014 v 15 hodin v kulturním domě v obci Radošovce (okres Skalica, Slovensko).

Film připravuje Rodzina Veseuá, což je společenství dětí a mládeže při římskokatolickém farním úřadu v Radošovcích. Oficiální video upoutávku můžete zhlédnout na naší facebookové stránce.
Příběh je přenesen z brdských lesů do Záhoří (region na západním Slovensku), takže v něm uslyšíme záhorské nářečí (záhoráčtinu) a uvidíme záhorské kroje.
Film se natáčí už od roku 2012, bude zachycovat různá roční období a bude se věnovat jak každodennímu životu na vesnici v době před sto lety, tak slavení různých církevních svátků.
Prvních šest příběhů bude mít premiéru na filmovém plátně v neděli 9. listopadu 2014 v 15 hodin, v kulturním domě v obci Radošovce (okres Skalica, Slovensko).
Scénář a režie: Silvia Kudláčová.
V rolích Káji a Zdeni: Ondrej Chrenka a Barbora Kudláčová.
Projekt nemá žádné webové stránky (dokonce ani na sociálních sítích ne), příběhy lze objednat jedině na DVD přímo u Rodziny Veseuej, kontakt: rodzinaveseua@gmail.com nebo kudlacovasilvia@gmail.com.
Váš peněžní dar bude použit na dokončení projektu Mauí chuapec z Radošovec.

Foto © Rodzina Veseuá